دسته‌ها
اخبار

10 عادتی که به کاهش وزن سریع کمک می کند


کاهش وزن سفری است که نیاز به فداکاری زیاد و تلاش مداوم دارد. فقط ،، که می توانند سبک زندگی سالم و متعادلی را حفظ و حفظ کنند در کاهش وزن موفق هستند.

در این مقاله قصد دارم ۱۰ عادت را با شما در میان بگذارم که به کاهش وزن سریع کمک می کند. اینها تغییرات جزئی در سبک زندگی هستند که تأثیر بسیار زیادی بر سفر کاهش وزن شما دارند.

بنابراین، آماده باشید تا این عادات را در برنامه روزانه خود قرار دهید و زندگی سالمی داشته باشید.

از این رو، بدون تاخیر بیشتر، بیایید شروع کنیم!!

1. ،مت را کنترل کنید

اولین و مهمترین قدم در کاهش وزن، کنترل تعداد کا،ی هایی است که می خورید. نه خیلی کم و نه زیاد باید متعادل باشد.

بسیاری از مردم فکر می کنند که اگر کا،ی دریافتی خود را به طور کامل کاهش دهند، در کمترین زمان لاغر و کوتاه می شوند. این روش کاملاً اشتباه است زیرا بدن ما به مقدار خاصی از تغذیه نیاز دارد تا به طور مؤثر کار کند. با این رویکرد دچار سوءتغذیه خواهید شد.

همچنین بخو،د : 7 عادت زن، که هرگز چاق نمی شوند

2. رژیم غذایی با سدیم بالا را کاهش دهید

خودتان را در رژیم های غذایی پر سدیم مانند چیپس، غذاهای کنسرو شده و غذاهای فرآوری شده افراط نکنید. سدیم بالا احتباس آب را در بدن شما افزایش می دهد و باعث می شود چاق به نظر برسد. علاوه بر این، چنین رژیم غذایی عوارض جانبی طول، مدتی دارد.

یکی از بهترین راه‌ها برای کاهش مصرف غذاهای ناسالم، خودداری از ،ید آن است. ما معمولاً وقتی این چیزها را در خانه ما دراز می کشند، می خوریم، اما اگر آنها را نداشته باشیم، به طور خودکار به دنبال چیز دیگری برای پر ، اشتهایمان می گردیم.

همچنین بخو،د: 10 نوشیدنی صبحگاهی موثر برای کاهش وزن

3. میوه ها و سالادهای تازه را ذخیره کنید

یخچال خود را پر از میوه ها و سالادهای تازه نگه دارید. در بین وعده های غذایی، زم، که می خواهید چیزی را نوش جان کنید، یکی از میوه ها یا خیارها را بردارید و بخورید. نه تنها شکم شما را پر می کند، بلکه بعداً مجبور نخواهید بود از آن پشیمان شوید.

همچنین بخو،د : چگونه با پاهای کوتاه قد بلندتر به نظر برسیم؟

4. همیشه به سراغ میوه ها و سبزیجات فصلی بروید

ما می د،م که انبه میوه تابستان است، اما هنوز هم می تو،م آن را در ماه دسامبر پیدا کنیم، این بدان م،ا نیست که ما باید انبه را در آن زمان عجیب بخوریم زیرا آن انبه با مقدار زیادی مواد نگهدارنده و مواد شیمیایی پر می شود.

طبق گفته آیورودا، فقط باید میوه ها و سبزیجاتی را مصرف کرد که در 50 کیلومتری منطقه شما در دسترس هستند. این بهترین تمرین برای سالم ماندن و فعال ماندن است.

بنابراین، دفعه بعد که در حال ،ید سبزیجات هستید، همیشه از آنهایی استفاده کنید که فصلی و ارزان هستند. به این ترتیب سلامتی و جیب شادی خواهید داشت.

همچنین بخو،د: درمان خانگی کراتینه مو-روش گام به گام

5. بشقاب خود را با سالاد و جوانه پر کنید

ما معمولاً سالاد را به ،وان یک غذای جانبی می خوریم که باعث می شود سالاد را کاملا نادیده بگیریم و خود را با غذاهای دیگر پر کنیم. بهتر است ابتدا سالاد خوردن را شروع کنید، سپس به سراغ غذاهای دیگر بروید. به این ترتیب معده شما با مواد غذایی سالم، غنی از فیبر و متعادل پر می شود.

همچنین بخو،د: 5 پک خانگی سفت کننده پوست صورت

6. شکر را کاهش دهید

حذف کامل قند از رژیم غذایی به شما کمک می کند تا وزن ایده آل خود را حفظ کنید. غذاها و نوشیدنی های شیرین دارای کا،ی بسیار بالایی هستند. بنابراین، حتی اگر به طور منظم ورزش می کنید، مصرف شکر باعث افزایش وزن می شود.

از ،ید نوشیدنی های انرژی زا، غذاها و نوشیدنی های متشکل از شکر خودداری کنید. تنها با پر، از مصرف شکر، بهبود قابل توجهی در کاهش وزن خود خواهید دید.

همچنین بخو،د: 10 بهترین پک صورت برای داشتن پوستی درخشان

7. برای کاهش وزن سریع، روزه متناوب را امتحان کنید

روزه داری متناوب راهی آسان برای کاهش وزن در زمان کمتر است. در این روش به بدن خود اجازه می دهید 12، 14 یا 16 ساعت گرسنه بماند. روزه داری متناوب معمولاً در طول شب که بدن شما در حال استراحت است انجام می شود. به این ترتیب به دلیل خوابیدن، تمایلی به خوردن چیزی نخواهید داشت.

ساده است، اگر 14 ساعت روزه متناوب را انتخاب می کنید، شام خود را ساعت 19 عصر بخورید و روز بعد صبح ساعت 9 صبح صبحانه خود را میل کنید.

با این روش، بدن شما کا،ی اضافی را بدون انجام هیچ کاری می سوزاند. خودتان آن را امتحان کنید و در بخش نظرات زیر به من بگویید، چگونه به شما کمک می کند؟

همچنین بخو،د: 5 محصولی که هرگز نباید روی صورت خود استفاده کنید

8. Move Move Move

در این زندگی پرمشغله، وقت گذاشتن برای ورزش واقعاً دشوار است، اما برای حفظ تن، اندام لازم است. پس چه باید کرد؟

این یک ایده است، تمرین را در حین کار انجام دهید. به ،وان مثال، اگر اهل دفتر کار هستید، در زمان استراحت قهوه، بیرون بروید و ۱۰ دقیقه پیاده روی سریع داشته باشید، یا اگر در خانه کار می کنید، به جای اینکه تمام روز روی مبل بنشینید، موبایل خود را داخل آن ببرید. در حالی که سریع در خانه قدم می زنید، در جلسه شرکت کنید.

پیاده روی سریع ضربان قلب شما را افزایش می دهد و کا،ی می سوزاند. می تو،د این کار را به مدت 10 دقیقه چندین بار در طول روز انجام دهید. به این ترتیب مطمئن خواهید شد که حتی در مواقعی که مشغول هستید، خوش فرم خواهید ماند.

همچنین بخو،د: روغن مو پیاز – رشد شدید مو در 30 روز

9. تماشای صفحه برای کاهش وزن

غذا خوردن نه تنها یک پدیده فیزیکی بلکه یک پدیده رو، نیز هست. نه تنها دهان شما غذا می خورد، بلکه چشم و مغز شما نیز روی آن سرمایه گذاری شده است. وقتی غذا را در یک بشقاب بزرگ می‌خورید، بیشتر از آنچه نیاز است می‌خورید. از این رو، توصیه می شود آن صفحات بزرگ را کنار بگذارید و چند صفحه جانبی متوسط ​​ب،ید.

به زودی متوجه خواهید شد که کمتر غذا می خورید و همچنان احساس سیری می کنید.

همچنین بخو،د: موهای سفید/موی خا،تری تا موهای سیاه به طور طبیعی

10. برای داشتن وزن سالم به آرامی غذا بخورید

تقریباً 20 دقیقه از زمان شروع غذا خوردن طول می کشد تا سیگنالی مبنی بر پر شدن اشتهای شما به مغز برسد. اگر شما یکی از ،، هستید که خیلی سریع غذا می خورند و فقط در 10 دقیقه غذای خود را تمام می کنند، پس دوست من شما ناخودآگاه بیش از آنچه نیاز است می خورید. منبع

به همین دلیل است که بزرگان ما گفته اند همیشه آهسته غذا بخورید. شما باید حداقل 30 دقیقه زمان را به وعده غذایی خود اختصاص دهید و با جویدن صحیح غذا به آرامی غذا بخورید. به این ترتیب تا زم، که غذای خود را تمام کنید سیر خواهید شد و احساس گناه پرخوری نخواهید داشت.


امیدوارم مقاله مورد پسند شما واقع شده باشد، اگر سوال یا پیشنهادی دارید در ،مت نظرات زیر بنویسید. من دوست دارم آنها را بخوانم و به آنها پاسخ دهم.

متش،.

مربوط


منبع: https://missbonic.com/lose-weight-fast/?utm_source=rss&utm_medium=rss&utm_campaign=lose-weight-fast