دسته‌ها
اخبار

مرجع شیرآلات صنعتی شناخت انواع شیرآلات صنعتی به صورت جامع و کامل | kasrasaran

مرجع شیرآلات صنعتی شناخت انواع شیرآلات صنعتی به صورت جامع و کامل | kasrasaran

هزینه تعمیرات این شیرها بسیار بالا می باشد، بنابراین باید تمام تلاش خود را بکنیم که اصلا به مرحله تعمیرات من در مورد این فکر کردم نرسند. مسیر جریان در این شیر به صورت مستقیم نمی باشد و تقریبا شبیه حرف S است. متال سیت ها، دارای نشتی مجاز می باشند ولی میزان نشتی مجاز در سافت سیت ها، صفر می باشد. اگر سطح مجرابند و نمیشنگاه، هر دو فلزی باشند، اصطلاحا به این نوع از شیرها متال سیت (نشیمنگاه فلزی) می گویند. در مورد عملگرهای غیر دستی یا اتوماتیک و انواع آن ها به طور مفصل در بخش 5-8 صحبت خواهیم کرد. در واقع عملگرها یک دستگاه یا مکانیزمی هستند که شیر را از بیرون کنترل می کنند.

  • اين شيرها بصورت خودکار از راه دور بوسيله نيروی برق و حالت هيدروليکی کار می‌کنند.
  • در نتيجه سيال به علت تغيير مسير و تصادم با کشو ايجاد تلاطم و افت فشار می‌نمايد.
  • پس از آن که مواد نفتی لازم منتقل شد در اثر خاموش کردن تلمبه یا خاموش شدن اضطراری آن، مواد به عقب برنگردد.
  • براي انتخاب شير معيني براي كار مخصوص عوامل زير را مي‌بايد در نظر گرفت.
  • بنابراین شیرها کاربردهای مختلفی دارند، به عنوان مثال در خارج از خانه، شیرهای صنعتی برای تحمل فشار بالا مایع و یا گاز، ساخته شده‌اند و تا سال‌ها برای استفاده در محیط‌های سخت دوام می‌آورند.

به خاطر انتهای مخروطی شکل این شیر‌ها، به آن‌ها شیر سماوی گفته می‌شود. نام شیر سوزنی به دلیل دیسک سوزن مانند این شیر، به آن داده شده است. در سیستم‌های لوله‌کشی نه چندان بزرگ، شیر‌های سوزنی این امکان را به شما می‌دهند که کنترل بیشتری بر روی جریان داشته باشید. در جریان‌هایی با فشار کم، شیر‌های سوزنی عملکرد بسیار خوبی دارند. ما در مرجع شیرآلات صنعتی قصد داریم چند مورد از مهم ترین نکات در خصوص انبارش و نصب شیر را با شما در میان بگذاریم. در این قسمت از مرجع شیرآلات صنعتی شما را با انواع تست ها مطابق با شکل زیر آشنا خواهیم کرد.

مزایای شیر توپی

طراحی این مدل به صورتی است که نشتی کمتری در مقایسه با شیر دروازه ای دارد. اینگونه شیرآلات صنعتی، یکی از پرکاربردترین و پرطرفدارترین مدلهای تجهیزات کنترلی در صنایع بشمار میروند. زیرا هم قطع و وصل جریانهای عبوری را به نحو احسن انجام میدهند. شکل قطع و وصل مسیر آب یا دیگر سیالات در این مدل، به گونه‌ی چرخشی یا دورانی است. شکل چرخشی شیرآلات صنعتی دورانی (Rotary motion)، امکان تنظیم فشار و دبی را فراهم میکند. اين نوع شيرآلات صنعتی تکامل يافته شير سماوری است که برای قطع و وصل کامل جريان مورد استفاده قرار می‌گيرد.

معرفی پرکاربردترین شیرآلات صنعتی

شیر توپی یا بال ولو از مهمترین شیرآلات صنعتی و تجهیزات های اصلی برای انسداد و تنظیم جریانات سیال (گاز، بخار و…) در صنعت پتروشیمی هستند، به همین دلیل به آن ها شیر گازی نیز می گویند. این نوع شیر در دسته‌بندی شیرآلات قطع و وصل جریان (on- off) قرار داشته و در حالت نیم باز دچار آسیب خواهند شد. عضو مسدودکننده کانال جریان (کره یا گهگاه نیم کره)، که به وسیلهٔ ساقه شیر حرکت ۹۰ درجه‌ای خواهد داشت وظیفه باز و بسته کردن شیر را بر عهده دارد.

شیر سماوری

به طور کلی به دلیل اینکه شیرآلات استیل از ویژگی هایی مثل مقاومت بالا، استحکام عالی، طول عمر زیاد، مقاومت در مقابل خوردگی و زنگ زدگی، زیبایی و درخشندگی و … شیرآلات استنلس استیل در حقیقت از فولاد های ضد زنگ تولید می شوند و هر یک از آنها دارای کاربرد مخصوص به خود می باشند. این شیرآلات در مدل های اتوماتیک و دستی وجود دارند که به منظور کاربرد های به خصوص استفاده می شوند. برای شناخت کامل شیرآلات صنعتی باید اجزای سازنده آنها را بشناسیم که در ادامه آنها را نام خواهیم برد. شیر کنترلی با تغییر میزان باز بودن دریچه عبور سیال ، دبی آن را کنترل می کند.