دسته‌ها
اخبار

آرایش صورت برای نوجوانان مجموعه زیبایی صورتگر ماه مجله زیبایی-ماتیک فور یو | آرایشی

اما استفاده از پرایمر سایه چشم حتی در یک آرایش دخترانه ساده توصیه می شود و باعث می شود که سایه چشم شما برای مدت زمان طولانی روی چشم بماند. اگر می خواهید بهترین و بی نقص ترین مدل آرایش برای صورت گرد را داشته باشید بهتر است رژگونه را بیشتر به شکل خطی پخش کنید و آن را به سمت گوش ها بکشید. در واقع سعی نکنید رژگونه را به شکل گرد فقط روی سیب گونه پخش کنید و وسط صورت رها کنید. بلکه بهتر است رژگونه خود را تا خط رویش موها ادامه دهید و کمی آن را به سمت بالا متمایل کنید.

سعی کنید از پاک کننده‌های ملایم و ژل‌های شست و شو متناسب با پوستتان برای شست وشو استفاده کنید. در ادامه تکنیک هایی را خواهیم گفت که به زیباتر شدن آرایش کمک می کند. حال میخواهیم مراحل انجام آرایش دخترانه با یکدیگر دنبال کنیم. تا حد امکان برای صورت های لاغر از کرم های دو درجه روشن تر از پوست استفاده کنید.

  • برای اینکه رژ لب، دندان‌هایتان را کثیف نکند، قسمت داخلی لب‌ها را رژ لب نزنید.
  • شما می توانید با استفاده از براش یا اسفنج مرطوب زیر ساز مورد نظر را به صورت بمالید، در صورت لزوم می توانید گردن و لاله های گوش خود را نیز زیر ساز بزنید.
  • در نتیجه، احتمال جوش زدن، ایجاد لک و چین و چروک پوست، بیشتر می‌شود.
  • یک قاعده کلی در مدل آرایش کلاسیک این است که نباید همزمان هم چشم‌ها و هم لب‌های‌تان را بولد کنید؛ چرا که برای مثال آرایش چشم دودی به همراه رژ قرمز پررنگ، اثر یکی از این دو را خنثی می‌کند.
  • هنگام انتخاب گردنبند بهتر است گردنبندهایی را انتخاب کنید که حالت کشیده و بلند داشته باشند نه گردنبندهای کوتاه و گرد.
  • اسفنج را در پودر بزنید و آن را به آرامی روی صورت زیر چشم قرار دهید.

بسته به ظاهر مژه هایتان می توانید نوع ریمل را انتخاب کنید. اگر مژه های کوتاه دارید، از ریملی استفاده کنید که طول مژه را بیشتر می کند. اگر مژه های کم پشتی دارید، از ریمل حجم دهنده استفاده کنید. مجموعه هنرسرا شامل چندین کلاس مجزا با تجهیزات کامل و مخصوص آرایشگری هست تا بتواند دوره های آموزشی خود را به صورت عملی و کاملا حرفه ایی برگزار کند. آموزشگاه آرایشگری هنرسرا پک تجهیزات را به طور رایگان در اختیار هنرجو قرار می دهد.

کانسیلر را به صورت مثلثی یا نقطه ای زیر چشم بزنید و آن را به کمک براش مناسب به خوبی محو کنید. استفاده از پرایمر است؛ پرایمر منافذ شما را می بندد و با پر کردن خط و خطوط و چین های صورت کمک می کند که پوست شما یک دست به نظر برسد. قبل از انجام هر نوع آرایش روی صورت ابتدا لازم است پوست خود را آماده کنید، این کار کمک می کند که آرایش زیباتری داشته باشید. یک بار برس را به ریمل آغشته کنید و مقدار اضافی آن را روی لبه ظرف ریمل بزنید یا با یک دستمال کاغذی پاک کنید. با نگاه مستقیم به آینه نگاه کنید، با ضربه های رو به بالا ریمل را به مژه فوقانی بزنید. اگر مبتدی هستید یک خط تکه تکه و یا نقطه دار کنار خط مژه خود ایجاد کنید و سپس نقاط را به هم متصل کنید.

ترکیب رنگ موی شکلاتی دودی

قبل از استفاده از مرطوب کننده منتظر خشک شدن کامل پوست خود نباشید. بهتر است زمانی که پوست مرطوب است، مرطوب کننده را مستقیم روی پوست خود بمالید. در گذشته تونرها بعد از شستن پوست با صابون‌های قلیایی به کار می‌رفتند تا pH پوست را به حالت طبیعی برسانند.

کرم پودر طبیعی برای پوست زیتونی

سایه را با کمک براش محو کنید تا حاشیه‌ی آن خط نیافتد و کاملا اطراف آن محو و یکدست شود. پرایمر چشم یکی دیگر از محصولات آرایشی است که می توانید از آن صرف نظر کنید. ولی استفاده از پرایمر چشم باعث می‌شود که سایه ابرو برای مدت بیشتری دوام بیاورد. اگر از پرایمر استفاده نکنید، سایه ابرو به مرور کم رنگ می‌شود یا حتی ممکن است چرب و براق شود. بعد از چند ساعت، باعث پخش شدن و خراب شدن سایه ابرو می‌شود و ظاهر ناخوشایندی ایجاد می‌کند.

برای پخش کردن کانسیلر روی ناحیه مورد نظر، از نوک انگشتان خود استفاده کنید. می‌توانید روی پیشانی، اطراف بینی و چانه هم از کانسیلر استفاده کنید و حتی بالای لب. می‌توانید از براش کوچک‌تر برای افزودن کرم‌پودر به مناطقی که دچار لک است یا از سایر قسمت‌های پوست تیره‌تر است استفاده کنید. پرایمر کمک می‌کند که آرایش ما برای مدت بیشتری باقی بماند. اگر ممکن است عرق کنید، بدوید یا هر مشکلی دیگری پیش بیاید که آرایش‌تان را خراب کند، در این صورت حتما باید از پرایمر استفاده کنید. به آرامی، یک پد پنبه‌ای را که به پاک کننده آرایش چشم آغشته شده است، روی چشمان بسته‌ی خود بکشید.

آموزش آرایش صورت در خانه + تصویری و قدم به قدم

در این مطلب می توانید مدل های شیک و زیبای انواع آرایش مناسب با چهره های مختلف را مشاهده نمایید و از آنها الگو برداری نمایید. یک بار دیگر به چهره‌تان دقت کنید و آرایش‌تان را دقیقا بررسی کنید. نگاه کنید که جایی از صورت رنگ اضافه نباشد و آرایش‌تان پاک نشده باشد. حتما سایه را خوب روی پوست پخش کنید که خط اطراف آن به وضوح قابل مشاهده نباشد. معمولا برآمدگی زیر ابرو را با رنگ روشن‌تر برجسته‌تر نشان می‌دهند. اگر پوست روشنی دارید، از رنگ کرم، شنی و سفید استفاده کنید.

می توانید انتهای آن را به سمت عقب و بیرون بچرخانید، در غیر این صورت به سادگی باید خط مژه خود را از گوشه داخلی تا گوشه خارجی دنبال کنید. شما می توانید با استفاده از براش یا اسفنج مرطوب زیر ساز مورد نظر را به صورت بمالید، در صورت لزوم می توانید گردن و لاله های گوش خود را نیز زیر ساز بزنید. این کار به پوست صورت کمک می کند تا منافذ پوست بسته نشوند زیرا در صورتی که منافذ پوست بسته شوند امکان ظهور جوش ها جدید در صورت فراهم می شود. کار را بدون در نظر گرفتن نوع پوست ، با استفاده از مرطوب کننده صورت به پایان برسانید. شستن صورت قبل از آرایش صورت علاوه بر کمک به زیبایی آرایش چهره و انجام حتی یک آرایش ساده فواید دیگری نیز دارد.

مدل‌های مختلفی آرایش صورت وجود دارد که هرکدام ترفندهای خاص خود را دارند. برای مثال در آرایش کلاسیک بیشتر بر آرایش چشم و لب تاکید می‌شود و همان طور که اشاره‌ای داشتیم، باید یکی از این دو عضو را بولد کرد. در مدل آرایش لایت یا اروپایی، از رنگ‌های ملایم‌تری استفاده می‌شود و بیشتر، هدف پوشاندن نواقص چهره است. در مقابل، در آرایش سبک شرقی از رنگ‌های شاد، مانند سبز و صورتی و آبی برای آرایش چشم استفاده می‌شود. غلیظ‌تر از این سبک، مدل آرایش صورت عربی است که در آن از رنگ‌های گرم و تیره در تمام اجزای صورت استفاده می‌شود.